E-SPORT VALORANT

x-kom AGO organizuje turniej Valorant

Kolejny turniej dla graczy Valorant w fazie beta

x-kom AGO organizuje turniej Valorant
facebook turniej xkom ago

Polski turniej Valorant

Już w ten weekend gracze Valorant będą mieli okazję wziąć udział w jednym z pierwszych turniejów organizowanym przez X-Kom Ago

“Celem turnieju jest zapewnienie rozrywki kibicom, którzy z racji panującej pandemii zmuszeni są spędzać wolny czas przed komputerem. x-kom AGO wychodzi im naprzeciw, organizując turniej integrujący fanów gry Valorant. Włodarze organizacji nie wykluczają organizowania cyklicznych rozgrywek.”

Zapisy wystartowały 6 maja 2020 o godzinie 10:00 i bardzo szybko udało się zebrać komplet drużyn. Jednak organizator nie wyklucza kolejnych edycji wydarzenia, zapraszamy do śledzenia ich strony na facebooku.

E-sportowe emocje

Cały turniej będzie można oglądać od piątku 8 maja, do niedzieli 10 maja na kanale twitch X-Kom Ago

data: piątek 8 maja

godziny: 13:00 – 20:00
mecze: 1/8 BO1

data: piątek 9 maja

godziny: 13:00 – 18:00
mecze: 1/4 BO1

data: piątek 10 maja

godziny: 16:00 – 19:00
mecze: Finał BO3

Oprócz samej transmisji z gry widzowie mogą liczyć na studio eksperckie, w którym udział będą brali uczestnicy zmagań oraz członkowie organizacji. Więcej informacji znajdziesz na facebookowym wydarzeniu.

Pula nagród

Partnerami wydarzenia są firmy Razer oraz x-kom. Finaliści otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe. 

I miejsce – 1250 zł, 5x myszka Razer Viper, 5x podkładka Razer Gigantus, 5x kod rabatowy 50 PLN do x-kom.pl
II miejsce – 750 zł,  5x koszulka x-kom AGO Puma Casual,  5x Szalik x-kom AGO, 5x kod rabatowy 30 PLN do x-kom.pl

Podsumowanie

Czekam z niecierpliwością na start i niezmiernie jestem ciekawy czego nowego uda mi się nauczyć z polskiego podwórka Valorant. Chociaż mam kilka obaw o sam przebieg turnieju. 

Pierwszym problemem jest fakt masy istniejących bugów i problemów Valorant w patchu 0.49, a każdego dnia gracze odkrywają nowe. Jest to ogromny problemi na ten temat dyskutowaliśmy już na naszej facebookowej grupie, serdecznie zapraszamy do dołączenia. Omawialiśmy tam sytuację z turnieju European Brawl, gdzie w finale zwyciężyli gracze drużyny Joel „Orb” Kumlin pokonując drużynę skompletowaną przez Adil „ScreaM” Benrlitom. Niestety drużyna Orb’a korzystała przez cały mecz z jednego z bugów kamerki Cyphera pozwalającego na patrzenie przez ścianę.
Poprosiliśmy organizatora o udostępnienie regulaminu oraz ustosunkowanie się do kwestii wykorzystywania bugów przez graczy i czekamy na informację.

Kolejnym problemem jest fakt, że zapisy do turnieju są otwarte i udział jest przyznawany na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Co prawda osobiście uważam, że to fajne rozwiązanie, ponieważ dajemy szansę również zawodnikom spoza czołówki, a e-sport jest dla każdego. Jednak czasami cierpi na tym widowisko. Ciężko mi będzie się przekonać do oglądania kolejnych spotkań, jeżeli wszystkie amecze będą się kończyć wynikami 13:0. Mam jednak nadzieję, że poziom rozgrywek będzie wyrównany i czeka nas niesamowite widowisko.

Trzymam kciuki i kibicuję wszystkim drużynom!

etokox

Wojciech Sienkiewicz - Administrator