AKTUALIZACJE NOWOŚCI VALORANT

Valorant na konsole i urządzenia mobilne

Gra jeszcze nie wyszła z bety na PC, a już powstaje wersja na konsole i urządzenia mobilne

Valorant na konsole i urządzenia mobilne

To pewne, że Valorant trafi na konsole i telefony!!!

Może w to nie uwierzycie, ale rynek gier konsolowych oraz mobilnych znacznie przerasta ten PC’towy. Obecnie możemy szacować, że sprzedano ponad 220 mln konsol ósmej generacji, przede wszystkim mówimy tu o PS4, XBOX One oraz Nintendo Switch, a niemal każdy jest posiadaczem smartfona. Myślę, że nie musimy nikomu udowadniać, że to się musi w końcu stać, ale jak długo będziemy na to czekać?

statystyki-rynku-gier

Kiedy Valorant trafi na konsole i telefony?

Okazuję się, że może to się stać szybciej niż nam się wydaje. Jeden z użytkowników twittera o nicku Valorant Leaks donosi, że możemy w plikach gry odnaleźć referencje wskazujące na wydanie gry na iOS, Android oraz PS4.

Być może Riot Games już rozpoczął pracę nad wersją gry na konsole oraz urządzenia mobilne i ukażą się one niedługo po premierze wersji PC’towej. Co prawda na razie jest mowa tylko o jednej konsoli, ale wydaję się mało prawdopodobne, że Riot Games zrezygnuję z XBOX One oraz Nintendo Switch.

Niestety mimo to, że temat ciągnie się na twiterze od kilku dni, to nie otrzymaliśmy oficjalnego oświadczenia od twórców gry na temat znalezionych informacji. Pozostaje nam czekać na oficjalną datę premiery, która ma się odbyć latem 2020.

etokox

Wojciech Sienkiewicz - Administrator