PORADNIKI VALORANT

Rozgrywki SOLO Q – Najlepsze postacie

Dowiedz się, jakim bohaterem w Valorant najlepiej jest grać SOLO

Rozgrywki SOLO Q – Najlepsze postacie

Najlepsze postacie do grania solo w Valorant

W jednym z poprzednich artykułów omawialiśmy jak trenować skilla w Valorant. Dzisiaj chcielibyśmy poruszyć kolejną kwestię, którą jest dobór postaci do grania solo. Pamiętajcie jednak, że przede wszystkim liczą się Wasze umiejętności strzeleckie i nie stoi nic na przeszkodzie, aby wbić najwyższą rangą, postaciami spoza tego zestawienia.

Nasz ranking jest oparty o film stworzony przez Saju, który znajdziecie na oficjalnym kanale Valorant, link poniżej.

Zapraszamy do TOP 5 najlepszych postaci do solo Q

Miejsce 5: JETT

Nadal uważam, że jest to jedna z najsłabszych postaci w grze drużynowej, jednak w solo kolejce, ma wszystko, co może być potrzebne do samodzielnego carrowania gier. Duża mobilność, możliwość zajmowania niestandardowych pozycji, smołki i zabójczy ult, pozwala na to, aby Jett była samowystarczalna na polu bitwy. Pamiętajmy jednak, że wykorzystanie pełnego potencjału tej postaci wymaga od gracza dużych umiejętności strzeleckich oraz dobrej znajomości mechaniki gry. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z grą, to warto zastanowić się nad tym wyborem.

Miejsce 4: SAGE

Nie ulega wątpliwości, że to nadal jedna z najbardziej pożądanych postaci w drużynie. Nawet jeżeli w danym spotkaniu nie wychodzi Wam strzelanie, to dobre wykorzystanie umiejętności, nadal pozwoli Wam być ważnym filarem zespołu. Pamiętajcie jednak, że Sage zyskuję na sile, będąc razem z drużyną. Jej umiejętności leczące mogą być pomocne przy walce o entryfraga. Ściana może odciąć część bs,a, albo pozwoli Wam się zbustować, a wskrzeszenie niejednokrotnie ratuje rundy. Nie polecam tej postaci dla agresywnych graczy, szczególnie jeżeli Wasze umiejętności strzeleckie nie są na najwyższym poziomie.

Miejsce 3: Brimstone

Jest to moja ulubiona postać, jest ona wręcz stworzona dla urodzonych IGL-i. Pamiętam pierwsze gry, gdzie wystarczyło rzucić kilka dobrych smołków i przeciwnik totalnie nie wiedział, co ma ze sobą zrobić. Brimstom jest bardzo prosty w obsłudze, idealnie się sprawdzi w ataku, jak i obronie. Jeżeli będziecie umieć odpowiednio wykorzystać jego umiejętności, to zdobywanie rund nie powinno dla Was sprawić problemu.

Miejsce 2: Phoenix

Jeżeli chcesz samodzielnie wygrywać gry, a do tego jesteś pewny swoich umiejętności strzeleckich, to jest postać stworzona właśnie dla Ciebie. Phoenix to najbardziej samowystarczalny bohater, który doskonale się sprawdzi w grze agresywnej i pasywnej. Warto jest dobrze zapoznać się z jego umiejętnościami, tym bardziej że część z nich może być wykorzystana do leczenia. Nie zapominajcie, że po odrodzeniu na nowo macie pełny pasek zdrowia.

Miejsce 1 Raze

Raze w wielu aspektach jest bardzo podobna do Jett. Tak jak i ona może pochwalić się dużą mobilnością oraz może zajmować nietypowe pozycje strzeleckie. Jednak żadna inna postać w tej grze, nie ma tylu zabójczych umiejętności. Pamiętajmy, że w grze solo liczy się nasza skuteczność w eliminacji przeciwników, a granat, robot i rakietnica, są w tym szalenie skuteczne. Początki mogą być dla Was bardzo trudne, ale jak ją opanujecie, to sami zobaczycie jak zabawne, może być wysadzanie przeciwników w powietrze.

Link do materiału: https://youtu.be/sgRMLy3mT28

etokox

Wojciech Sienkiewicz - Administrator