E-SPORT VALORANT

Polak wygrywa WePlay! VALORANT Invitational

Zasłużona wygrana

Polak wygrywa WePlay! VALORANT Invitational

Po pięciu dniach zmagań G2 Esports udowadnia, że jest aktualnie najlepszą drużyną na świecie, wygrywając WePlay! VALORANT Invitational, pokonując w finale FISH123 wynikiem 2-0.

Z racji na zwycięstwo w VITALITY EUROPEAN OPEN, G2 było uznawane za jednego z faworytów kolejnego wydarzenia. Szybko udowodnili, że nie bez powodu, ponieważ totalnie zdominowali swoją grupę, opuszczając ją z wynikiem 3:0, wygrywając aż 97 ze 175 rozegranych rund.

Podstawowym składem zaprezentowanym przez G2 jest układ Jett-Omen-Cypher-Sova-Sage, trzeba przyznać, że to ciekawa kompozycja, dająca dobrą kontrolę na mapie i dużą mobilność, co jest kluczowe w aktualnej mecie. Jeżeli gracie drużynowo, to warto nad nią popracować.

Warto tutaj wyróżnić David „davidp” Prins i Patryk „Patitek” Farbowski, którzy świetnie się zaprezentowali w trakcie całego turnieju, będąc silnym filarem, dla swojej drużyny prowadząc ją do kolejnego zwycięstwa.

Dzięki tej wygranej G2 zdobywa 25 000 $ i udowadnia, że jest aktualnie najsilniejszym zespołem na świecie. To powinno być wystarczającym powodem do tego, aby gracze mogli podpisać stałe kontrakty i rozpocząć pracę nad tym, by zapisać się w historii raczkującej sceny e-sportowej Valorant.

Mam nadzieję, że G2 w pewnym sensie zastąpi wyrwę po rozpadzie Złotej Piątki i będzie motorem napędowym do dalszego rozwoju e-sportu w Polsce. Mocno kibicujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy G2 wraz z Patryk „Patitek” Farbowski oraz Marcin ‚Jankos’ Jankowski na pokładzie <3

dryfer

Dariusz Sienkiewicz - Administrator