AKTUALIZACJE NOWOŚCI VALORANT

Riot Games wprowadził Patch 0.47 do Valorant

Nowa aktualizacja w Valorant ujrzała światło dzienne - 22/04/2020

Riot Games wprowadził Patch 0.47 do Valorant

Riot Games słucha graczy i wprowadza zmiany, o które prosili

To dopiero początek beta testów gry i nie wiem jak Wy, ale ja jestem zachwycony. Jednak VALORANT nadal ma dużo błędów i mechanik, które trzeba poprawić i zbalansować. Cieszy jednak fakt, że Riot Games słucha głosu graczy i odpowiada na ich prośby. Już dzisiaj na serwerach możemy zagrać na nowym patchu 0.47, który wprowadza zmiany do Raze i Sage, poprawia mechanikę noża i wprowadza kilka mniejszych zmian w mapach i rozgrywce.

Opis patcha ze strony ValorantROZGRYWKA I BALANS

Aktualizacja broni do walki wręcz

Aktualizacja 0.47 Valorant - Broń

Ataki bronią do walki wręcz zadają teraz dwa razy więcej obrażeń zniszczalnym elementom, w tym:

 • Barierze Sage
 • Podwójnym metalowym drzwiom na Haven

Uzasadnienie Riot Games

Gracze nie mieli wielu okazji do zwalczania Kuli Bariery Sage w trakcie rund ekonomicznych, np. podczas pierwszej rundy czy rundy po zmianie stron. Zamierzaliśmy dać graczom ryzykowną, ale w przypadku sukcesu opłacalną metodę interakcji z jej murem, jednocześnie umożliwiając zniszczenie go niezależnie od ekwipunku.

Aktualizacja Agenta Raze

Aktualizacja 0.47 Valorant - Raze
 • Zmniejszona liczba Farbujących Granatów z 2 do 1.
 • Farbujące Granaty mają teraz reset przy zabójstwie, wymagający od graczy zaliczenia 2 zabójstw do odświeżenia czasu odnowienia.
 • Dostosowaliśmy dźwięki Farbujących Granatów, Bombowej Paki oraz Gwoździa Programu, by łatwiej dało się je usłyszeć w nieco bardziej chaotycznych momentach.
 • Poprawiliśmy dodatkowy ładunek Farbujących Granatów, który potrafił w pewnych warunkach wybuchnąć szybciej niż zakładaliśmy. Obecnie przed eksplozją musi minąć określony czas.

Uzasadnienie Riot Games

Zadaniem Raze jest być bardzo groźnym szturmowcem, który karze przeciwników znajdujących się w przewidywalnych miejscach, jednak mieliśmy wrażenie, że liczba ładunków kasetowych pozwalała zbytnio przytłaczać wrogów. Gracze powinni także mieć jak najlepszy ogląd sytuacji, a sygnały dźwiękowe wszystkich umiejętności Raze nie były adekwatne do zagrożenia, jakie ze sobą niosą, dlatego zmieniliśmy dźwięk dla każdej z nich. Przykładowo: kiedy Gwóźdź Programu jest w użyciu bądź zostanie odpalony z daleka, gracze powinni móc dokładnie zidentyfikować i określić zagrożenie.

Aktualizacja Agenta Sage

Aktualizacja 0.47 Valorant - Sage
 • Spowalniająca Kula spowalnia także graczy w powietrzu na obszarze jej działania.
 • Gracze mogą teraz przechodzić przez Spowalniającą Kulę, nie hałasując.

Uzasadnienie Riot Games

Gracze byli w stanie zniwelować działanie Spowalniającej Kuli Sage, przeskakując („bunny hopping”) przez obszar jej działania. Chcemy, aby minimalne spowolnienie było bardziej spójne z każdym ruchem w tej strefie, jednocześnie dając pewną korzyść ze skakania (bunny hopping) lub chodzenia przez strefę. Uznaliśmy też, że umożliwienie cichego, a jednocześnie powolnego sposobu na pokonanie takiego obszaru, doda kolorytu grze i sprawi, że Sage nie będzie mogła czuć się zbyt pewnie, ponieważ niekoniecznie usłyszy, kiedy ktoś przemieszcza się przez obszar działania jej kuli.

Aktualizacja Mapy

Aktualizacja 0.47 Valorant - Mapa
 • Naprawiono kilka luk na mapach Bind, Haven i Split.
 • Split: przeniesiono kulę ze środka punktu B na jego główną część.
  • Celem jest zmniejszenie presji wywieranej na środku i zachęcenie graczy do przejęcia kontroli nad główną częścią B.

Podsumowując…

Jestem ciekawy, jak te nerfy wypadną w grze, były one potrzebne i cieszę się, że zostały wprowadzone, ale nie jestem przekonany do tego, że problemy z Raze zostały już rozwiązane.

Raze jako postać ma karać przeciwnika za przewidywalne ruchy, jednak mechanika jej umiejętności nie pozwalała w żaden sposób na nie reagować. Teraz powinno być łatwiej, ale nadal mam wrażenie, że obrażenia, które zadają jej umiejętności, są za duże. Mimo to pora sprawdzić jak wpłynęły te zmiany na grę, ja odpalam VALORANTA, a Ty nam napisz, co sądzisz o tych zmianach.

etokox

Wojciech Sienkiewicz - Administrator