NOWOŚCI VALORANT

Mecze turniejowe w Valorant

Już znamy więcej informacji o meczach turniejowych

Mecze turniejowe w Valorant

Działanie Rankedów w Valorant

Aktualnie system rankingowy to połączenie rozwiązań z CS:GO oraz League of Legends. Prawdopodobnie nie utrzyma się on aż do premiery i będzie stale modyfikowany, tym bardziej że zawiera on wiele błędów i raczej nie jesteśmy zadowoleni ze wszystkich rozwiązań. Riot musiał coś zrobić i dzisiaj umówimy wszystko, co wiemy o systemie rankingowym w Valorant.

Jak zacząć, działanie placementów

Aby rozpocząć granie rankedów, koniecznie musisz rozegrać dwadzieścia gier nierankingowych. Nie ma znaczenia, ile gier wygrasz, musisz po prostu rozegrać dwadzieścia spotkań.

Teraz możesz rozpocząć, grać mecze rankingowe. Pierwsze pięć spotkań to tak zwane “placementy”, to one zadecydują o Twojej randze. Liczą się wyniki spotkań oraz Twój wkład w zwycięstwo liczony na podstawie fragów.

Dywizje i stopnie

Na system rankingowy składa się osiem dywizji: żelazo, brąz, srebro, złoto, platyna, diament, nieśmiertelny i najwyższa ranga, VALORANT. Każda z nich składa się na trzy stopnie, które gracze muszą pokonać, aby awansować do wyższej dywizji. Na przykład Żelazo jeden to najniższy stopień w dywizji Żelaza, a Żelazo 3 – najwyższy. Ranga Valorant ma tylko jeden stopień.

Gracze mogą pominąć stopnie, a nawet dywizje jeżeli Twoje MMR będzie wystarczająco wysokie. System bierze pod uwagę zwycięstwa, ale równie ważne są zdobyte fragi. 

Według Riot: “Wygrywanie gier jest najważniejszym czynnikiem w zdobywaniu rangi, ale granie nadzwyczaj dobrze, może się przyczynić do szybszego awansowania.”

Awans i spadek 

Ciężko aktualnie stwierdzić co decyduje o awansie i spadku, ale możemy przepuszczać, że całość opiera się na MMR. Niestety Riot Games jeszcze tego nie potwierdził.

Jeżeli wygrasz określoną liczbę gier z rzędu, to awansujesz na wyższy stopień, jeśli dużo przegrywasz, to spadasz.

Twórcy mogą w przyszłości wprowadzić system ze znany z League of Legends oparty o LP oraz MMR. Jednak jeszcze tego nie wiem, jeżeli tak by się miało stać, to wyglądałby on mniej więcej tak.

  • Kiedy gracz zdobędzie 100 LP, automatycznie bierze udział w serii promocyjnej. Jeżeli wygra dwa z trzech meczy w tej serii to awansuje na wyższy stopień.
  • Jeżeli gracz znajdzie się w najwyższym stopniu, to musi wygrać trzy mecze z pięciu, aby awansować do wyższej dywizji.
  • Jeżeli gracz spadnie na poziom 0 LP, to po przegranej zostanie zdegradowany do niższego stopnia bądź dywizji.

Czy Twoja ranga może być anulowana?

Po czternastu dniach, bez aktywności w meczach rankingowych, Twoja ranga zostanie ukryta. Jednak nie ulegnie ona degradacji ani nie zostanie ona zresetowana. Oznacza to, że możesz zrobić sobie przerwę w grze, a po powrocie będziesz w dywizji, w której zakończyłeś swoje gry rankingowe.

Czy moja ranga i MMR będą aktywne po premierze gry latem?

Nie, wszystkie postępy w grze zostaną anulowane. Na nowo będzie trzeba rozgrywać gry rankingowe i walczyć o awans. Również zostaną anulowane postępy związane z kontraktami, a tym samym znów będziesz musiał odblokować agentów. Skórki również mają zostać anulowane, ale Riot Games poinformował nas, że Valorant Pointsy zostaną zwrócone.

etokox

Wojciech Sienkiewicz - Administrator